بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد بازرگانی کارنوز کاملا محفوظ می باشد

استعلام قیمت
مرتب سازی :

پلی ران اتصال ، شرکتی بزرگ و حرفه ای در زمینه تولید لوله و اتصالات ، نامی آشنا و برندی قابل اعتماد
 
                                                            


حتما اگر در زمینه لوله واتصالات فعالیت داشته باشید نام و آوازه برند پلی ران اتصال به گوش شما رسیده است.پلی ران اتصال تولید کننده لوله و اتصالات پوشفیت و پلی اتیلن در زمینه سیستم فاضلاب و بخش کشاورزی می باشد.


تاریخچه و سابقه فعالیت برند پلی ران اتصال 
در سال 1352 هجری شمسی شرکت پلی ران در زمینه تولید لوله و اتصالات پلیمری شروع به کار کرد مدیران و بیانگذاران در همان ابتدا امر با یک هدف بزرگ و انگیزه قوی در راستای ایجاد تحول و گسترش در صنعت لوله  واتصالات پلیمری در بخش های کشاورزی وساختمانی پا در عرصه تولید گذاشتند و با پشتکاری قوی و بهره گرفتن از علم وبه کار گرفتن تجربه در تحقق این امر بسیا ر موفق ظاهر شده اند به این شکل در حال حاضر بعد از گذشت تقریبا 50 سال شرکت پلی ران در منطقه جاجرود تهران دارای چهار واحد تولیدی پیشرفته فنی می باشد.تعهد به کیفیت و تلاش در راستای نوآوری و ابداع و کسب تجربه رفته رفته پلی ران را به نامی آشنا و برندی مورد اعتماد تبدیل کرده است .پلی ران در کنار امر تولید ، مشاوره ، طراحی ، برآورد و نظارت در پروژه ها را در جدول کاری خود قرار داده است .ناگفته نماند که کیفیت بالای محصولات که با این خدمات فنی و مهندسی وسیع  همراه شده است پلی ران را انتخاب اول پروژه های بزرگ ساختمانی و کشاورزی در کل کشور کرده است .همانطور که پیش تر اشاره شد پلی ران در ارائه محصولات پیش فیت و پلی اتیلن فعالیت دارد و محصولاتی ابداعی و خلاقانه ای را با رعایت تمام الزامات استانداردهای داخلی و خارجی نیز ارائه کرده است .
در خانواده پوشفیت فاضلابی محصولات پلی ران به دو دسته پوش فیت پروتکت و پوشفیت سایلنت تقسیم می شود .
قبل از اینکه این دو نوع سیستم وتفاوتش را شرح دهیم بصورت اجمالی به معرفی سیستم پوشفیت فاضلابی می پردازیم .


سیستم پوش فیت فاضلاب چیست ؟
لوله و اتصالات پوش فیت از مواد پلی پروپلین تولید می شوند . این نوع لوله ها در واقع نسل جدید لوله های فاضلابی می باشند و با ویژگی های جدید و جالبی که دارند به سرعت جایگزین لوله های قدیمی در سیستم فاضلاب شده است .شیوه ساختاری لوله های پوش فیت به این صورت می باشد که اتصال از طریق سوکت حاصل میشود و نیازی به چسب و حرارت نمی باشد این سهولت طریق نصب یکی از اصلی ترین دلیل محبوبیت این محصول شده است .از دیگر ویژگی های مثبت سیستم پوشفیت فاضلابی این است که قابل اتصال  به سایر سیستم های نیزمی باشد و گزینه مناسبی برای تعمیر سیستم های فاضلابی می باشد .نکته حائز اهمیت این است که حلقه لاستیکی داخل سوکت ( اورینگ) به کار رفته در این نوع لوله و اتصالات بسیار بسیار مهم است و اگر این اورینگ دارای استاندارد و کیفیت کافی نباشد شما با مشکل عدم آبندی مناسب روبرو می شوید اورینگ یا همان حلقه لاستیکی استفاده شده در سیستم پوشفیت پروتکت و سایلنت پلی ران از معتبرترین برندهای اروپایی و دارای استانداردهای لازم می باشد و از جهت آب بندی اطمینان خاطر به شما می دهد.از دیگر مزایای لوله و اتصالات پوش فیت مقاومت در برابر مواداسیدی و بازی و شیمیایی می باشد که با توجه به کاربرد این لوله ها  در سیستم فاضلاب و ترکیب محتویات فاضلاب با مواد شیمیایی  بسیار حائز اهمیت می باشد .
همانطور که اشاره شد سهولت و سرعت نصب بارزترین امتیاز و ویژگی سیستم های پوش فیت فاضلابی است .


سیستم پوش فیت پروتکت پلی ران اتصال 


سیستم پروتکت یک سیستم فاضلابی خود اطفا و سایلنت ( بی صدا ) است خود اطفا به این طریق که در قبال شعله ور شدن بنا به هر دلیلی از جمله تماس  با گاز های داغ ، جرقه های مکانیکی ، الکتریکی و شعله مقاوم است و از گسترش حریق در داخل ساختمان جلوگیری می کند رفتار این سیستم در برابر آتش بر اساس استاندارد DIN4102 می باشد پوشفیت پروتکت پلی ران برای سیستم های فاضلاب ثقلی درون ساختمان طراحی و تولید شده است این تولید در راستای نیازهای استاندارد EN12056  می باشد.از دیگر ویژگی های این محصول کاهش میزان انتقال صدای سیستم فاضلاب به شکل چشمگیری بوده است که این امر به خاطر استفاده از فرمولاسیون خاص ، بست های جاذب ارتعاش (لرزش) مخصوص و اتصالات خاص پلی ران می باشد .پوش فیت پروتکت پلی ران براساس استاندارد اروپایی EN1451  و استاندارد ملی ISIRI13822 از سایز 40 تا 200 میلی متر تولید می شود .نحوه اتصال در این نوع سیستم خیلی راحت  و به کمک حلقه آبندی لاستیکی ( اورینگ) فقط با فشار دادن لوله یا اتصال درون سوکت صورت می پذیرد و هیچ نیازی به جوشکاری و چسب ندارد.این شیوه اتصال علاوه بر سهولت نصب و اجرا ، باعث بالا رفتن درصد انعطاف پذیری سیستم و حفظ آب بندی حتی در هنگام روی دادن زلزله های غیر مخرب می گردد.


عملکرد پوش فیت پروتکت پلی ران در برابر آتش :
این پوش فیت ساخته شده از پلی پروپلین درارای خاصیت   flame Restardant می باشد  و در قبال شعله ور شدن به هر دلیلی استقامت دارد و از گسترش حریق جلوگیری می کند .در طراحی هر ساختمانی مبارزه با آتش سوزی الزامی است . از رایج ترین و اصلی ترین روش ها می توان سیستم اطفا حریق هوشمند و سیستم های هشدار می باشد . هر چقدر گسترش حریق به کندی صورت گیرد کمک شایانی به سیستم اطفا حریق در عملکرد و عوامل انسانی می کند . در مبحث ساختمان سازی استفاده از مصالح کند سوز و خود اطفا بسیار حائز اهمیت است . لوله های پوش فیت پروتکت پلی ران با خاصیت خود اطفائی که دارند گزینه مناسبی برا جلوگیری از گسترش آتش سوزی می باشد .


عملکرد سیستم پروتکت در کاهش میزان انتقال صدا 
صدا های اضافی محیط گاهی به شدت مخل آسایش هستند مخصوصا که شما ساکن یک شهر شلوغ و پر جمعیت باشید و بعد از یک روز کار سخت در میان انبوهی از آلودگی های صوتی برای استراحت به محل سکونت خود می روید اگر در آنجا نیز با صدای های مزاحم و ناهنجار روبرو باشید بسیار ناخوشایند خواهد بود  و آسایش شما را سلب خواهد کرد .
صداها ی ناخوشایند محیط منشا مختلف دارد یکی از عواملی که در ساختمان باعث تولید صدا ناهنجار می شود ، جریان عبور آب در داخل لوله ها می باشد در واقع حرکت سیال سبب ایجاد ارتعاش ( لرزش) در لوله می گردد و صدای حاصل از آن به دو صورت به محیط می رسد : 
1- صدای هوا برد که از دیواره لوله و از راه هوا منتقل می شود .
2- صدای سازه برد که از طریق بست ها به سازه ساختمان و از سازه به شکل هوابرد به فضای داخلی ساختمان انتقال می یابد .
سیستم پروتکت پلی ران میزان انتقال این دو نوع صدا رد حد قابل توجهی تقلیل می دهد .

روش های کاهش صدا در سیستم پروتکت : 
1_ استفاده از بست های مخصوص جذب کننده ارتعاش که سبب کاهش انتقال صدای هوا برد می شود .
2_ به کارگیری فرمولاسیون ویژه در راستای کاهش صدای هوا برد .
3_ استفاده از زانو بست خور 45 درجه که باعث کاهش ارتعاشات در نقاط تغییر امتداد جریان می باشد.
لازم به ذکر است که بر اساس استاندارد ها و دستورالعمل های روز دنیا سطح صدای قابل قبول برای تأمین شرایط ایده آل و برقراری آسایش اهالی ساختمان 20db  می باشد .
سیستم پوش فیت پروتکت پلی ران با رعایت استاندارد اروپایی EN14366  می باشد .
اندازه گیری میزان انتشار صدای سیستم فاضلاب ساختمانی ، نیاز به انجام تست در شرایط آزمایشگاهی براساس استاندارد ذکر شده می باشد.
تمام این آزمایشات بر روی سیستم پوش فیت پروتکت پلی ران شامل لوله و اتصالات و بست پایدار ئر موسسه فرانهوفر آلمان انجام گرفته است .

ویژگی های لوله و اتصالات پوش فیت پروتکت پلی ران اتصال : 

1_اتصال ساده به سیستم های استاندارد
2_ اتصال ساده با کمک حلقه اب بندی 
3_دامنه وسیع تولید لوله  واتصالات از 40 تا 200 میلی متر
4_سادگی حمل و نقل و اجرای سیستم ، وزن بسیار سبک 
5_حداقل میزان اتلاف در لوله ها ، تولید به صورت دو سر سوکت 
6_مقاوم در برابر مواد شیمیایی مختلف در انطباق با ISO 10358
7_افزایش ایمنی در شرایط حریق بر اساس طبقه بندی DIN 4102_B1
8_کاهش چشمگیر میزان انتقال صدا تا 19 dB(A)
9_مقاومت فوق العاده در برابر دمای بالا تا 95 درجه سانتی گراد
10_ روش ساده ایجاد اتصال ، نصب سریع تر بدون نیاز به چسب یا جوش 

راهنمای فنی نصب و اجرا پوش فیت پروتکت پلی ران (pdf)


محصولات پوش فیت پروتکت پلی ران :
لوله دو سر سوکت پوش فیت پروتکت پلی ران
لوله یک سر سوکت پوش فیت پروتکت پلی ران
زانو 67 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
زانو 45 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
زانو 30 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
زانو 15 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
چهارراه 67 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
سه راه بازدید 90 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
تبدیل  پوش فیت پروتکت پلی ران
زانو 87 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
سه راه تبدیل 87 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
سه راه 87  درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
سه راه تبدیل 45 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
سه راه 45 درجه  پوش فیت پروتکت پلی ران
دریچه بازدید  پوش فیت پروتکت پلی ران
رابط پوش فیت  پوش فیت پروتکت پلی ران
درپوش تست  پوش فیت پروتکت پلی ران
عصایی پشت بام  پوش فیت پروتکت پلی ران
بست روکش دار 
علمک  پوش فیت پروتکت پلی ران
 سیفون یک تکه ( علمک بلند و کوتاه ) پوش فیت پروتکت پلی ران
سیفون سوکت دار پوش فیت پروتکت پلی ران
مجموعه کامل ابزار  
لوله بر چندمنظوره 

دانلود کاتالوگ پوش فیت پروتکت پلی ران (pdf)
لیست قیمت جدید پوش فیت پروتکت پلی ران (pdf)

 

 سیستم پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
این نوع محصول یک سیستم فاضلابی مخصوص با هدف کاهش میزان انتقال صدای شبکه فاضلابی است و برای سیستم های فاضلابی ثقلی درون ساختمان بر اساس نیاز های استاندارد  EN12056  طراحی و تولید شده است .کیفیت ساخت بالای این محصول حتی از الزامات استاندارد های DIN 4109  و VDI 4100 نیز بالاتر است و به خاطر همین عملکرد فوق العاده صوتی این محصول انتخابی مناسب برای محیط های آموزشی ، استودیو های ضبط صدا ، برج های مرتفع ، منازل مسکونی، کتابخانه ها ، بیمارستان ها و دیگر کاربری هایی که آرامش و عدم وجود صدای مزاحم در آن دارای اهمیت می باشد.اتصال این محصول همانند سایر محصولات پوش فیتی بسیار راحت و از طریق فشار دادن لوله و اتصال ب درون سوکت صورت می پذیرد.  حلقه های آب بندی ( اورینگ ) این محصول همانند تمامی محصولات پوش فیت فاضلابی پلی ران اتصال از تهیه شده از معتبر ترین شرکت های اروپایی می باشد و تضمین کننده آب بندی مطمعن و پایدار است .سیستم فاضلاب سایلنت پلی ران از جدیدترین فناوری کواکستروژن در ساختاری سه لایه با قابلیت جذب صدای فوق  العاده و همچنین مقاومت فیزیکی منحصر به فرد تولید می شود.

شرح لایه های پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال  : 
1 _ لایه داخلی : لایه صیقلی و صاف از جنس پلی پروپلین با کم ترین امکان گرفتگی ، مقاوم در برابر دماهای بالا و انواع مواد شیمیایی.
2_ لایه میانی : تولید شده از کامپاند مختص پلی ران poliran_kb ، استحکام بالا و کاهش بی نظیر انتقال صدا .
3_ لایه بیرونی : ساخته شده از پلی پروپلین با خاصیت مکانیکی فوق العاده با مقاومت بالا در برابر تنش های خارجی .

زندگی شهر نشینی علاوه بر مزیت هایی که دارد معایبی نیز به همراه دارد یکی از این معایب آلودگی صوتی می باشد اگر شما ساکن یک کلان شهر هستید و یا در یک منطقه پرجمعیت سکونت دارید حتما با معقوله آلودگی صوتی و تاثیر منفی آن بر روند آسایش آشنا هستیدهمواره در مباحث شهرسازی و ساختمان سازی تلاش های فراوانی برای کاهش آلودگی های صوتی شده است .اصلی ترین اقدام شناخت منشا و مبدا تولید آلودگی صوتی است تا در مرحله بعد اقدام به رفع آن شود .سیستم های فاضلاب بهداشتی یکی ا زعامل های ایجاد آلودگی صوتی در درون ساختمان است حرکنت سیال سببب ایجاد لرزش در لوله ها می گردد  و صدای ناشی از این ارتعاشات از دو روش متفاوت  سازه برد و هوا برد به فضای داخل ساختمان می رسد .صدای هوا برد صدایی است که از طریق هوا به اتاق می رسد .کیفیت مواد به کار رفته در ساخت لوله های فاضلابی و میزان جذب صدای آن ها اهمیت دارد.سیستمپوشفیت سایلنت پلی ران اتصال با داشتن ساختار سه لایه و استفاده از لایه جذب کننده صدا ی اختصاصی poliran_kb میزان انتقال صدای هوا برد را تقلیل می دهد .صدای سازه برد به آن صدایی گفته می شود که به خاطر لرزش و یا ضربه در جسم جامد نشذر پیدا می کند. علت ارتعاش لوله ها جریان سیال می باشد این لرزش ها ( ارتعاشات ) از طریق بست ها به دیوار انتقال می یابد و از طریق دیوار به شکل هوا برد به اتاق می رسد .پوش فیت سایلنت از طریق بست های ویژه جذب ارتعاش انتقال صدای سازه برد را کاهش می دهد .همانطور که پیش تر اشاره شد سطح صدای مقبول برای آسایش محل سکونت بر اساس استانداردهای جهانی حداکثر 20db است. سیستم پوشفیت سایلنت پلی ران با کیفیت ساخت بالا و رعایت استاندارد ENI14366  آلودگی صوتی ناشی از جریان عبور آب را به حداقل ممکن رسانده است .

ویژگی های پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال :
1_ عملکرد بی نظیر کاهش انتقال صدا تا کمتر از 10 دی سی بل 
2_روش ساده ایجاد اتصال ، نصب سریع تر بدون نیاز به چسب یا جوش
3_سفتی حلقوی بالا، قابلیت نصب دفنی دارای گواهینامه کاربری BD
4_ طبقه بندی B2 رفتار در برابر حریق مطابق DIN 4102
5_استحکام و مقاومت فوق العاده بالا و بهترین جایگزین برای چدن 
6_مقاومت بالا در برابر دمای بالا تا 95 درجه سانتی گراد
7_مقاوم در برابر مواد شیمیایی مختلف در انطباق با ISO 10358
 8_ دامنه وسیع تولید لوله و اتصالات از 50 تا 160 میلی متر 
9_سادگی حمل و نقل و اجرای سیستم ، وزن بسیار کم نسبت به چدن
10_ اتصال ساده با کمک حلفه آب بندی ، سیستم انعطاف پذیر

راهنمای فنی نصب و اجرای پوش فیت سایلنت پلی ران (pdf)


محصولات پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال :
لوله دو سر سوکت پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
لوله یک سر سوکت  پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
سه راه بازدید 90 درجه پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
زانو 87 درجه پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
زانو 45 درجه پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
زانو30 درجه پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
سه راه تبدیل 87 درجه پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
سه راه 87 درجه پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
سه راه تبدیل 45 درجه پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
سه راه 45 درجه پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
درپوش تست  پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
رابط پوش فیت  پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
تبدیل پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال
بست روکش دار 
لوله بر چند منظوره 
مجموعه کامل ابزار 

 

دانلود کاتالوک پوش فیت سایلنت پلی ران اتصال (pdf)
لیست قیمت جدید پوش فیت سایلنت پلی ران (pdf)


مضاف بر این محصولات که در سیستم های پروتکت و سایلنت معرفی شد ، واحد توسعه و تحقیق پلی ران در راستای رفع نیاز های مجریان و کسب رضایت مشتری و پایبندی به اهداف خود ، چندین محصول را ابداع و ارائه کرده است  که به آنها اشاره خواهیم کرد.

محصولات انحصاری و ابداعی پلی ران در سیستم پوشفیت پروتکت و سایلنت :
سیفون با دریچه بازدید
زانو بلند 87 درجه پوش فیت پلی ران 
زانو بست خور 87 درجه پوش فیت پلی ران
زانو بست خور 45 درجه پوش فیت پلی ران
بست دیواری پایدار پوش فیت پلی ران
بست آویز پایدار پوش فیت پلی ران
بست جوشی پایدار  پوش فیت پلی ران
بست قابل تنظیم پایدار پوش فیت پلی ران

سیفون با دریچه بازدید پلی ران :
این محصول در واحد تحقیق و توسعه  (R & D )   پلی ران طراحی شده است و ادراه کل مالکیت صنعتی ایران ثبت شده است .  سیفون با دریچه بازدید با طرحی دو تکه و امکان بار شدن قسمت انتهایی علاوه بر حفظ عمق آب هوا بند مناسب برا ی جلوگیری از نفوذ بو به داخل ساختمان رفع گرفتگی های شدید را نیز ممکن کرده است.

مزایای سیفون با دریچه بازدید پلی ران :
آب بندی پایدار و قابل اطمینان 
ابعاد مناسب در طول و ارتفاع که باعث سهولت در نصب و مهار سیفون می شود
قابلیت دسترسی و رفع گرفتگی های احتمالی 
داشتن سطح مقطع یکسان در تمامی طول مسیر جریان 
دارای عمق آب هوا بند مناسب در انطباق با مقررات ملی و بین المللی
تسهیل اجرا وشیب بندی با شیب 87 درجه خروجی، بدون احتیاج به زانوی اضافی
مناسب برای نصب کف خواب پلیمری به دلیل سوکت دار بودن ورودی سیفون 
امکان مهار مناسب و مطمئن با در نظر گرفتن محل بست در زیر سوکت 

بست پایدار پلی ران :
به علت رابطه نزدیکی که واحد تحقیق و توسعه شرکت پلی ران با پیمانکاران و مجریان دارد ازمشکلات و سختی های کارهای اجرایی تا حدود زیادی مطلع است و همراه به دنبال رفع این مشکلات  و آسان کردن کار نصب و اجرا می باشد .یکی از رایج ترین مشکلی در سیستم فاضلاب عمل بست کاری اتصالات در نقاطی است که جریان دچار تغییر امتداد می شود می باشد این مشکل هم چنین به دلیل انجام تست آب بند اهمیت مضاعفی پیدا می کند .شرکت پلی ران در راستای رفع این مشکل ، اتصالات مخصوصی را طراحی و تولید کرده است که بدون تحت فشار قرار دادن نشیمنگاه حلقه و ایجاد خطر برای آب بندی سیستم ، امکان نصب را مهیا کرده است.بست پایدار پلی ران اتصال به صورت تخصصی در استای کاهش انتقال صدا طراحی و تولید شده است  و ساختار فیزیکی آن به این شکل است که دارای دو نیم حلقه نامساوی می باشد که این نامساوی بودن حلقه ها و نوع طراحی باعث استقرار بهتر و پایدارتر لوله و اتصالات می شود .لاستیک به کار رفته در این بست دارای طراحی خاص و منحصر به فرد می باشد که مانع از انتقال ارتعاشات ناشی از عبور جریان به سازه و محیط داخل ساختمان می شود .

مزایا و ویژگی های بست پایدار پلی ران  بست ویژه کاهنده انتقال صدا :
تولید شده از فولاد، استحکام و مقاومت بالا  
مقاوم در قبال زنگ زدگی و خوردگی با روکش الکتروگالوانیزه 
جذب حداکثری ارتعاشات با طراحی ویژه لاستیک
لاستیک جاذب ارتعاش از جنس EPDM  مقاوم در برابر UV  و با طول عمر بالامطابق با استاندارد های DIN 53505 و DIN53508  و  DIN53509
کاهش حداکثری میزان صدای سازه برد فراتر از الزامات استاندارد DIN 4109
 تایید عملکرد بی نظیر صوتی توسط موسسسه معتبر فرانهوفر آلمان 
سهولت در نصب بدون نیاز به اچار و جلوگیری از باز شدن بست دردرازمدت با استفاده از مهره فلنجی آج دار anti_loose
عرضه شده در چهار مدل متفاوت با توجه به نوع اجرا
مناسب برای همه سیستم های فاضلابی پلیمری و یا آلیاژی استاندارد
استفاده نکردن از چسب در قرارگیری لاستیک ها روی قسمت فلزی و برطرف نمودن امکان بیرون زدگی لاستیک از محل خود

ویژگی های بست پایدار پلی ران مدل Ultra_P :

مقاومت چشمگیر در برابر خوردگی
دارای پوشش ZINC FLAKE   مطابق با استاندارد EN 13858 و  ISO 10683
مقاومت بیشتر و بهتر در مقابل خوردگی در مقایسه با آبکاری گالوانیزه گرم 
قابلیت استفاده در خارج ساختمان و فضای باز 
خاصیت خود ترمیمی در صورت ایجاد خراشیدگی در سطح پوشش
انتخابی مناسب برایمناطق دارای  آب و هوای شرجی که درصد رطوبت بالا می باشد مثل شمال و جنوب کشور ، محیط های صنعتی ، استخرها ، آزمایشگاه ها ، مجموعه های ورزشی و....

 

 سیستم پلی اتیلن جوشی پلی ران :


این سیستم یک راه حل کامل برای شرایط اجرای گوناگون و انواع مختلف کاربری هاست که در راستای پاسخگویی به نیازهاس استاندارد EN12056 ، استاندارد ملی INSO 14427 و استاندارد های اروپایی و جهانی EN 1519 و EN1201  و ISO 4427   برای سیستم های فاضلابی ثقلی داخل ساختمان تولید می شود .وسعت دامنه لوله و اتصالات پلی اتیلن جوشی پلی ران و طریق های گوناگون ایجاداتصال در این سیستم باعث آسان شدن نصب و همچنین اجرای طرح های خاص و خلاقانه برای انواع  ساختمان ها شده است .براساس الزامات مبحث شانزدهم مقررات ملی ساختمان ، سیستم آب باران باید به صورت سرتاسری از بام تا انتهایی ترین قسمت با فشار آب آزمایش گردد .همین موضوع باعث شده است که از سیستم های آلیاژی برای سیستم آب باران استفاده شود .سیستم های آلیاژی دارای مشکلاتی از قبیل وزن زیاد ، پوسیدگی ، اجرای دشوار ، و ایجاد گرفتگی می باشد .لوله های پلی اتیلن جوشی پلی ران با ویژگی هایی هم چون وزن بسیار کم نسبت به سیستم های آلیاژی ، مقاوم بودن در برابر پوسیدگی و عدم گرفتگی، اجرای ساده ،سریع و کم هزینه جایگزینی مناسب برای سیستم های آلیاژی قدیمی است.علاوه بر این موارد بااستفاده از روش های حساب شده فنی و مهندسی و اتصالات ویژه در اجرا ، سیستم پلی اتیلن جوشی پلی ران توانایی تحمل فشار تست بیشتری را نسبت به دیگر سیستم های پلیمری خواهد داشت .لوله های پلیمری شرکت پلی ران اتصال با قابلیت فشار کاری 5 بار و مواد PE80 تولید می شود.در حالت کلی سیستم فاضلابی به خاطر جریان ثقلی فاضلاب و ماهیت خود تحت فشار نیست و فشار های کاری بالاتر عملا در سیستم فاضلاب کاربردی ندارد .شرکت پلی ران در صورت نیاز مشتری به سیستم با فشار کاری بالاتر سیستم پلی اتیلن 6 و 10 پلی ران را ارائه کرده است.لوله PE100  نیز در صورت نیاز به صورت سفارشی تولید و ارائه می شود .


موفه و تغییرات پلی اتیلن بر اثر دما :
هر ماده ای در اثر تغییر دما دچار انقباض و انبساط می گردد و طول آن دچار تغییر می شود ، پلی اتیلن نیز از این قاعده مثتنی نیست. همچنین هرماده ضریب انبساطی مخصوص خود را داراست که نشان دهنده میزان تغییرات طولی آن می باشد. ضریب انبساط پلی اتیلن 0.19mm/m.k  می باشد. به علت تغییر طول بالایی که در لوله های پلی اتیلنی به نسبت سایر سیستم های پلیمری وجود دارد، در نظر گرفتن اثرات ناشی ازآن بر سیستم لوله کشی نیز مستلزم یک توجه ویژه می باشد .موفه ابزاری است که برای جذب و خنثی کردن اثرات تغییر طول در سیستم پلی اتیلن جوش ی استفاده می شود .موفه در واقع یک اتصال پوش فیت است که دارای سوکت و حلقه آب بندی می باشد وبا درست کردن فضایی برای تغییر طول آزادانه لوله ها از

صدمه دیدن سیستم فاضلاب و ساپورت ها جلوگیری می کند. از دیگر موارد کاربرد موفه می توان به تسهیل نصب و اجرا مخصوصا در نقاطی که دسترسی لازم برای ایجاد جوش لب به لب به راحتی وجود نداشته باشد،اشاره کرد.سیستم پلی اتیلن جوشی پلی ران با سیستم های پوش فیت پلی ران قابل انطباق است و برای ایجاد اتصالی مطمئن و آب بند بین این دو سیستم از موفه استفاده می شود.موفه پلی ران در دو مدل کوتاه و بلند تولید و عرضه می شود.

 ویژگی موفه کوتاه :


 جذب تغییرات طولی ، تسهیل نصب ، اتصال پوشفیت 


ویژگی های موفه بلند :
جذب تغییرات طولی 


روش ایجاد اتصال در سیستم پلی اتیلن جوش پلی ران :
ازاصلی ترین ویژگی های سیستم پلی اتیلن تنوع روش های ایجاد اتصال در آن می باشد.روش اتصال به طور کلی به دو دسته جوشی و مکانیکی تقسیم می شود .کم هزینه ترین و همچنین مطمئن ترین روش جوش لب به لب پلی اتیلن برای ایجاد اتصال است که هیچ نیازی به حلقه لاستیکی ( اورینگ) و چسب ندارد و اگر نحوه جوش دادن به صورت صحیح اجرا شود اتصالی کاملا همگان را به وجود می آورد که درصد استقامت آن حتی از خود لوله نیز بیشتر می باشد ماده اولیه مورد استفاده در تولید سیستم پلی ران خالص ترین نوع پلی اتیلن است و درتولید آن از هیچگونه مواد بازیافتی استفاده نشده است.فرآیند ساخت و تولیداین نوع لوله و اتصالات طبق استاندارد های بین المللی و ملی همراه مد نظر قرار دادن نکات عملیاتی و اجرایی تولید و ارائه می شود .با توجه به نوع سیستم لوله کشی و شرایط خاص اجرا ، انواع روش های مکانیکی مختلفی نیز برای ایجاد اتصال وجود دارد.ایجاد اتصال از طریق موفه های بلند و کوتاه به راحتی و از طریق حلقه های آب بندی ( اورینگ ) صورت می پذیرد و جذب و خنثی سازی تغییرات طولی سیستم را نیز فراهم می کند.همچنین برای ایجاد خطوط انتظار شبکه فاضلاب شهری ، اتصال پلی اتیلن به دیگر سیستم های لوله کشی و... نیزمی توان از اتصال فلنجی استفاده نمود .سیستم پلی اتیلن جوشی به خاطر تنوع روش های ایجاد اتصال و هم چنین وزن بسیار کم ، امکان پیش سازی بخش هایی از سیستم را با دقت بالا مهیا می کند . با کمک این قابلیت که در هیچ سیستم لوله کشی بجز سیستم پلی اتیلن جوشی امکان پذیر نیست می توان این قسمت های پیش ساخته را به سادگی به محل نصب منتقل نموده و از طریق موفه نصب کرد .

 

مزایا و ویژگی های پلی اتیلن جوشی پلی ران :
سادگی حمل و نقل و اجرای سیستم، وزن بسیارکم 
دامنه وسیع تولید لوله و اتصالات از 50 تا 250 میلی متر 
قابلیت پیش سازی اجزا در کارگاه ، تسهیل اجرا
مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی مختلف در انطباق با ISO 10358
مقاوم در شرایط مختلف آب وهوایی 
الاستیسیته و انعطاف پذیری بالا ، مقاوم در برابر لرزه های غیر مخرب
دامن گسترده دمای کارکرد سیستم از زیر صفر تا 80 درجه سانتی گراد
سفتی حلقوی بالا ، قابلیت نصب دفنی ، دارای گواهینامه کاربری BD
مقاومت بالا در برابر ضربه و تنش حتی در دمای زیر صفر
روش های متنوع برای ایجاد اتصال ، سیستم انطباق پذیر

راهنمای فنی نصب و اجرای پلی اتیلن جوشی پلی ران (pdf)
محصولات پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال :
موفه رابط پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
تبدیل  پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
زانو 45 درجه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
زانو90 درجه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
سه راه تبدیل 90 درجه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
سه راه 90 درجه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
سه راه تبدیل 45 درجه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
سه راه 45 درجه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
سه راه بازدید 90 درجه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
سه راه بازدید 45 درجه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
سه راه دو طرفه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
چهار راه پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
دریچه بازدید پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
درپوش تست پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
درپوش موقت  پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
سیفون  پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال
اتصالات سفارشی دست ساز پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال 
بست روکش دار سقفی قابل تنظیم پلی ران اتصال 
بست روکش دار سقفی جوشی پلی ران اتصال
بست روکش دار دیواری پلی ران اتصال 

دانلود کاتالوگ پلی اتیلن جوشی پلی ران اتصال (pdf)
لیست قیمت جدید پلی اتیلن جوشی پلی ران (pdf)
لیست قیمت جدید لوله 6 و 10 اتمسفر پلی اتیلن پلی ران (pdf)


 

لوله خرطومی پلی ران اتصال :
لوله های خرطومی پلی ران با بر خلاف سایر لوله های خرطومی موجود دربازار که از pvc ساخته شده اند با  استفاده از مواد  اولیه Halogen free تولید می شوند.علت عدم استفاده از pvc  این است که خطرات جانی دود و محصولات حریق از خود آتش بیشتراست واستنشاق گاز های سمی حاصل از سوختن ماد سازنده مصالح ساختمانی بیشترین آمار تلفات انسانی را شامل میشود از جمله این مواد خطرناک مواد هالوژن دار می باشد که بارزترین و پرکاربردترین آن pvc  است.این مواد به هنگام آ؛تش گرفتن گازهای سمی و خورنده منتشر می کندد این گازهای تولید شده به شدت کشنده و در صورت تنفس توسط انسان باعث خفگی او می شود.همچنین خاصیت خورندگی این گاز ها باعث آسیب شدید تجهیزات الکترونیکی می شود.دراکثر کشورهای پیشرفته به خاطر خطرات بالا استفاده از pvc  را به طور کامل ویا فقط در ساختمان ها و مراکز عمومی کاملا ممنوع است .شرکت بزرگ پلی ران اتصال در همین راستا و پیروی از استاندارد های روز جهانی pvc را در تولید لوله های خرطومی حذف کرده است .


لوله های خرطومی پلی ران در دو مدل تولید و ارائه می شود:
مدل   PE_FC از جنس پلی اتیلن در چهار رنگ آبی، زرد،مشکی و قرمز
مدل PP_FC    از جنس پلی پروپلین با خاصیت خود اطفا و در تک رنگ طوسی.


ویژگی های لوله های خرطومی پلی ران :
کاهش خطرات جانی در زمان آتش سوزی با استفاده از مواد اولیه بدون هالوژن
قابل استفاده تا دمای 95 درجه سانتی گراد
مقاوم بودن در مقابل ضربه 
مقاومت در برابر نفوذ سیالات و انواع مواد شیمیایی مختلف
مقاوم بودن در برابر شعله ور شدن و جلوگیری از گسترش حریق در مدل FR  بر اساس طبقه بندی B1 استاندارد DIN 41020
 مناسب برای استفاده خارجی و مقاوم در برابر اشعه خورشید در مدل PE_FC  مشکی رنگ
 عدم شکنندگی دقیقا بر خلاف PVC  که ذاتا تردی بالایی دارد .
تولید شده با پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا

کاربرد لوله های خرطومی پلی ران در صنعت :
محافظت از کابل ها دردستگا های اندازه گیری و اتوماسیون صنعتی
سیم کشی و محافظت از کابل ها در اتومبیل ها ، ماشین آلات صنعتی 
مناسب برای استفاده در دستگاه های صنعتی مکانیزه ، ماشین آلات CNC  و روباتیک 
کاربرد لوله های خرطومی پلی ران  در ساختمان
سم کشی برق ساختمان
کابل کشی سیستم های امنیتی و شبکه CCTV
محافظت از کابل های شبکه برق حیاتی در ساختمان های با کاربری ویژه مانند بیمارستان ها ، ایستگاه مترو و ...
محافظت از کابل های شبکه ، مناسب برای استفاده در Data Center  ها به دلیل استفاده از مواد Halogen Free
محافظت از لوله های آب مصرفی و یا سیستم های سرمایشی و گرمایشی

لیست قیمت جدید لوله خرطومی پلی ران اتصال (pdf)

قیمت محصولات پلی ران اتصال :
برای دریافت جدیدترین لیست قیمت محصولات پلی ران می توانید به وب سایت بازرگانی کارنوز مراجعه کرده و یا در صورت تمایل عضو کانال تلگرامی مجموعه شوید .
جهت دریافت سریع پیش فاکتور نیز می توانید لیست اقلام مورد نیاز خود را از طریق پیام رسان واتس اپ برای ما ارسال کنید .


خرید محصولات پلی ران :
شمادرهر کجای کشور که باشید  می توانید تمام محصولات پلی ران اتصال را با بهترین قیمت و تضمین اصالت کالا از بازرگانی بزرگ کارنوز تهیه کنید .
خرید از بازرگانی کارنوز هم از طریق وب سایت و هم از طریق حضوری امکان پذیر می باشد.

02166315992